Modny smartwatch
na topie

Smartwatch, czyli nowoczesne dodatki modowe!

Zegarki to biżuteria wybierana równie chętnie przez mężczyzn, jak i kobiety. Kiedyś ich głównym zadaniem było odmierzanie czasu, jednak ostatnimi laty bardziej liczy się desing tego dodatku. A dziś wchodzimy w nowy etap, gdzie łączy się wielofunkcyjność z efektownością. O czym mowa? Oczywiście o smartwatchach.

Co to jest smartwatch?

Smartwatch to inteligentny na rękę, który jest kompatybilny ze smartfonem. Najczęściej posiada duży elektroniczny wyświetlacz oraz działa w oparciu o system operacyjny! Funkcje smartwatcha będą zależne od stopnia zaawansowania konkretnego modelu, jednak podstawowym zadaniem tych zegarków jest pozostawanie w łączności z telefonem – na tarczy pojawiać się mogą smsy oraz powiadomienia z różnych aplikacji. Przy czym smartwatch to nie tylko zegarek dlatego wkradł się szybko do akcesoriów modowych (przykładowe modele smartwatch na zadowolenie.pl).

Najważniejsze funkcje smartwatcha

Jak zostało to już wspomniane, najbardziej podstawowym zadaniem każdego smartwatcha jest sprawdzanie komunikatów ze smartfona, bez konieczności wyciągania go z kieszeni lub torebki! Wystarczy dosłownie jeden ruch ręką, żeby się wszystkiego dowiedzieć. Niektóre modele udostępniają też możliwość sterowania odtwarzaczem muzycznym z telefonu. Myśleliście kiedyś o zakupie pulsometru? Jeśli macie smartwatch z funkcjami fitness, nie będzie to konieczne. Wasz zegarek może służyć jako krokomierz, licznik spalanych kalorii, a nawet mierzyć tętno. Najbardziej zaawansowane modele pozwalają na prowadzenie rozmów przy ich pomocy, a nawet dzwonienia bez konieczności użycia smartfona (wystarczy włożyć do nich kartę sim).

Smartwatch – najmodniejszy dodatek ostatnich sezonów?

Choć zakres funkcji smartwatcha jest istotną kwestią, to jednak nie tak, jak jego design. Nosimy go na ręce, a więc na jednym z najbardziej widocznych miejsc, więc musi się dobrze prezentować. Odkąd pierwszy inteligentny zegarek pojawił się na rynku, produkowane są coraz bardziej nowoczesne i jednocześnie estetyczne modele. Zazwyczaj posiadają prostokątną tarczę, która jest najbardziej funkcjonalna, jednak fani klasycznych rozwiązań również znajdą coś dla siebie.

Jaki smartwatch wybrać?

Czym kierować się przy wyborze smartwatcha? W pierwszej kolejności wyglądem – ten zegarek musi nam się podobać, to podstawowy warunek. Dobrze, jeśli obudowa jest wodoszczelna oraz odporna na mechaniczne urazy. Na rynku dostępne są modele z tradycyjną tarczą oraz z mini ekranem. Te drugie są zdecydowanie bardziej gadżeciarskie, choć nie wszystkim się podobają. Trzeba wziąć też pod uwagę, że im większy rozmiar wyświetlacza, tym mniej komfortowy będzie sam zegarek. Tak jak w przypadku telefonu, trzeba zwrócić uwagę na czas pracy baterii. W najlepszym przypadku będzie to tydzień, ale to również mogą to być 1-2 dni – wtedy taki smartwatch trzeba co chwilę ładować. Należy też koniecznie sprawdzić, z jakimi telefonami współpracować będzie wybrany przez nas zegarek. Choć większość bez problemu powinna łączyć się przez Bluetooth, nie jest to jednak standard.

Czy warto kupić smartwatch?

Zegarki typu smartwatch mają zarówno swoich przeciwników, jak i szczerych fanów. Ci pierwsi uważają inteligentne zegarki za zbędny i kosztowny gadżet, natomiast drudzy doceniają ich funkcjonalność i design. Dlatego nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, czy warto kupić smartwatch. Jeśli jednak cenimy sobie wygodę i lubimy jeszcze bardziej upraszczać pewne czynności, to ten dodatek może okazać się dla nas idealnym wyborem.

Poprzedni Artykuł Następny Artykuł

Podobne artykuły