Skarpetki Hilfiger paski
zrobieni na szaro

Skarpetki – jak je wybrać?

Wielu z nas nie zwraca lub nie zwracało do tej pory uwagi na swoje skarpetki. Kupowaliśmy eleganckie buty, modne spodnie, jednak ten element naszej garderoby zwykle kupowaliśmy po prostu bezmyślnie. Sam przed sobą muszę się przyznać, że często moim jedynym kryterium w przypadku wyboru skarpetek był po prostu brak dziur lub przetarć. Nie jestem z tego dumny, ale każdy mężczyzna musi przez to przejść. Sytuacja ma się tu bowiem podobnie jak z jazdą na rowerze – po prostu trzeba się przewrócić.

Jakie nosić skarpetki?

O tym, jakie skarpetki nosić słyszeliśmy już wiele opinii. Często wydaje się nam, że zbyt długie przypominają raczej spadek po dziadku niż funkcjonalny element naszej garderoby. W rzeczywistości do długich spodni warto nosić raczej dłuższe skarpetki. Chodzi przede wszystkim o to, żeby w żadnej pozycji, także siedzącej, męska łydka nie była odkryta. Sytuacja zmienia się jednak wraz z nastaniem cieplejszych miesięcy letnich.

Zakładamy wtedy mokasyny lub inne półbuty, do których warto ubrać niskie stopki. Oczywiście niektórzy, nieco bardziej ekstrawaganccy panowie, mogę ubrać wysokie skarpety. Będzie to jednak zwracało dużą uwagę przechodniów, a jednak osoby lubiące szarości wolą pozostawać raczej niewidoczne. Ponadto w przypadku sandałów sprawa wydaje się nam dosyć oczywista – zakładamy na gołe stopy. Warto wybierać przede wszystkim te, które wykonane w całości z bawełny, ponieważ dzięki temu nasze stopy dobrze oddychają.

Jakie skarpetki są modne?

Choć jestem fanem szarości, to w przypadku skarpet pozwalam sobie na kilka dodatkowych kolorów, które tworzą paski lub kształty geometryczne. Niektórzy twierdzą, że powinniśmy dobierać kolor do spodni lub butów. Moje podejście jest nieco inne. Staram się uzyskać symetrię z górną partią mojego stroju, to znaczy dobieram skarpetki do koloru krawata, koszuli, poszetki, czy też po prosto podkoszulki. Zobaczcie kilka ciekawych propozycji, które dla was znalazłem:

skarpetki Hilfiger

Szare i proste skarpetki od Hilfigera nie muszą być nudne. Dzięki liniom, które układają się w romby stają się ciekawym wykończeniem stylizacji. Świetnie sprawdzą się w zestawieniu z błękitnymi lub czarnymi strojami. Skarpetki są oczywiście wysokie, więc nikogo nie przestraszymy swoją owłosioną łydką.

Skarpetki  Hilfiger paski

Moją uwagę zwrócił również zestaw skarpetek, w którym pojawiają się kolorowe paski. Na pewno sprawdzą się w bardziej casualowych stylizacjach. Osobiście noszę takie do koszulek polo w lecie. Druga para w komplecie jest natomiast całkowicie gładka. Takich skarpet również potrzebujemy, ponieważ będą nam pasowały do wszystkiego.

Poprzedni Artykuł Następny Artykuł

Podobne artykuły